(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Alternatywa dla tapety ściennej

Ozdabianie ścian to coraz bardziej popularny trend. Oprócz standardowych farb do ścian, które można zakupić w wielu ciekawych i niebanalnych kolorach, do łask wracają znów tapety, ale również naklejki ścienne. Wybór na rynku jest oczywiście bardzo duży, ważne jest więc jakie są założenia i koncepcja na dane wnętrze.

Tapeta czy może coś innego?

Oprócz standardowego malowania ścian na różne kolory, osoby, które chciałyby zmienić wnętrze czy jakoś udekorować monotonne pomieszczenie, często decydują się na jakieś ozdoby czy naklejki ścienne. Można zastosować też obrazy czy lustra, niemniej jednak naklejki wciąż są bardzo popularnym dodatkiem wnętrzarskim.

W poprzedniej epoce bardzo modne były tapety, które później straciły swoją pozycję w świecie wnętrzarskim. Teraz, dzięki możliwościom technicznym i wysokiej jakości oferowanych materiałów, wszelkiego rodzaju tapety znów wracają do łask i są wykorzystywane przez architektów.

Wady i zalety tapet i naklejek ściennych

Zaletą, a jednocześnie wadą tapet jest ich powierzchnia. Aby tapeta wyglądała atrakcyjnie, trzeba ją zastosować przynajmniej na jedną ścianę. Naklejki ścienne można natomiast zakupić w różnorodnych rozmiarach i umieścić nawet na o wiele mniejszej powierzchni, dopasowanej do całego wnętrza.

Dodatkowo przyklejanie tapet jest pracochłonne i wymaga niekiedy pomocy fachowca. Szczególnie gdy wybrany wzór jest skomplikowany i wymaga bardzo dużej dokładności. Nie każdy w warunkach domowych będzie w stanie taką tapetę odpowiednio zamontować.

Naklejki ścienne przykleja się bezpośrednio do ściany w wybranym miejscu. Nie jest wymagany ani sprzęt, ani dodatkowe materiały montażowe. Wszystko odbywa się prosto i szybko. Każdy może sobie z taką naklejką szybko poradzić. To jest na pewno duża zaleta tego typu ozdób.

Co można wybrać zamiast tapet?

Naklejki ścienne są dostępne na rynku w wielu wzorach i kolorach. Przede wszystkim proponowane modele są dostosowane do obowiązujących trendów. Dodatkowo tego typu naklejki można zmieniać, jeśli już stracą atrakcyjność.

Do wyboru są między innymi naklejki ścienne do pokoju dziecięcego, naklejki w formie napisów motywacyjnych, ale również naklejki lustrzane. Szeroka gama kolorów oraz rozmiarów pozwala dobrać odpowiedni wzór do oczekiwań klientów.

Dzieci szczególnie chętnie dekorują własną przestrzeń, a oferowane wzory w mocnych, atrakcyjnych kolorach dodatkowo pobudzają kreatywność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k134,pluszowe-naklejki-scienne.html.

Róża Adamczyk

Read Previous

Najczęściej popełniane błędy podczas holowania

Read Next

Polski sklep online- postaw na dobre produkty