(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kuchnia dopasowana do potrzeb!

 

Domowa kuchnia powinna być przestrzenią praktyczną, dopasowaną do konkretnych potrzeb i wyposażoną w odpowiednie elementy. Zaprojektowanie takiej kuchni nie jest dzisiaj wyzwaniem. Dzięki licznym kolekcjom mebli kuchennych możliwe stanie się zaaranżowanie idealnego wnętrza.

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia to marzenie wielu z nas – designerskie wzornictwo, wysoka funkcjonalność i elegancja to tylko niektóre z zalet takiego wnętrza. Kuchnia zaaranżowana na styl nowoczesny zachwyca i sprawia, że chce się w niej przebywać jeszcze dłużej. Do zaaranżowania nowoczesnej kuchni konieczne okażą się funkcjonalne kolekcje meblowe. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się meble tworzone z płyt meblowych laminowanych czy lakierowanych, wysoce odpornych na ścieranie, wnikanie brudu, parę wodną. Fronty takich mebli są lśniące i gładkie, świetnie odbijają światło, przez co sprawiają, że kuchnia wydaje się optycznie większa. To idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń. Kuchnie nowoczesne tworzą gładką bryłę meblową, zamiast klasycznych uchwytów stosowane są w nich systemy „push to open”.

Kuchnia w stylu retro

Klasyczna kuchnia, inspirowana stylem retro, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Bez trudu na polskim rynku znaleźć można kolekcje stylizowane na vintage. Dzięki nim zarówno klasyczne wnętrze, jak i aneks nabiorą niebanalnej oprawy. Czym odznacza się kuchnia w stylu retro? Pierwsze skrzypce grają tutaj meble. Powinny być one stylizowane – cenione są meble w których fronty dekorowane są frezami lub też elementami imitującymi naturalne deski drewniane. W kolekcjach meblowych tego typu stosowane są także stylizowane uchwyty. Kolekcje retro są niezwykle rozbudowane, atutem są meble pod zabudowę sprzętów AGD, co pozwoli na stworzenie spójnej zabudowy. Elementem, który zwraca uwagę, są przeszklenia – w kolekcjach retro przeszklenia nadają lekkości, elegancji, nierzadko są one zdobione szprosami.

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Stół ogrodowy z szybą – prosty sposób na relaks w ogrodzie

Read Next

Web 3.0 – rewolucja w internecie