(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Moda na styl rustykalny

Wśród wielu propozycji na aranżację mieszkania, styl rustykalny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Styl rustykalny można wykorzystać praktycznie w każdym wnętrzu, nadając mu tym samym niepowtarzalnej oprawy. Czym charakteryzuje się styl rustykalny? Jakie dodatki wybierać do wnętrz tak zaaranżowanych?

Styl rustykalny – umiłowanie dla natury i klasycznego designu

Styl rustykalny nawiązuje do przyjemnych dla oka, wiejskich aranżacji. Takie wnętrza pozwalają poczuć się komfortowo, nawiązują do „slow life” i kontaktu z naturą. Nie musimy jednak wyprowadzać się za miasto, by cieszyć się wnętrzami w stylu rustykalnym. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez architektów i projektantów, styl rustykalny bez trudu wykorzystamy w naszych domach czy mieszkaniach. Decydując się na styl rustykalny na etapie budowy domu, warto wybrać okna drewniane – będą one idealnie wpisywać się w taki design. Lite drewno to materiał, który jest jednym z charakterystycznych dla stylu rustykalnego. Jest trwały, elegancki, odznacza się ponadczasowym pięknem.

Niewielki salon w stylu rustykalnym

Jak urządzić mały salon w stylu rustykalnym? Podstawą powinny być meble – warto wybrać komplet meblowy w jasnych kolorach, najlepiej wykonany z naturalnego drewna lub też oklein drewnianych. Lekkości meblom nadadzą przeszklenia. W centralnym punkcie salonu powinna znajdować się obszerna, miękka sofa, na której odpoczywać mogą 2-3 osoby jednocześnie. Uzupełnieniem dla sofy będzie komfortowy fotel oraz stolik kawowy, który pozwoli na podejmowanie gości. Salon w stylu rustykalnym powinien być oświetlony punktowo, co sprawi, że stanie się on bardziej przytulny. Na podłodze warto też położyć miękki dywan. Jakie dodatki do salonu rustykalnego wybrać? Świetnie sprawdzą się wiklinowe kosze, ramki ze zdjęciami, ulubione grafiki na ścianach.

Róża Adamczyk

Read Previous

Montowanie drzwi tarasowych

Read Next

Giełda DBK – używane naczepy i przyczepy na każdą kieszeń