(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Kupno swojego własnego samochodu wiąże się z dodatkowymi opłatami. Nabywca „osobówki” musi zapłacić podatek w urzędzie skarbowym, uregulować opłatę za rejestrację w wydziale komunikacji oraz ubezpieczyć swój nabytek. Na ubezpieczenie samochodu jest niewiele czasu – należy dopełnić wszystkich formalności najpóźniej w dniu rejestracji. Wysokość składki za OC nie jest stała i uzależniona jest od wielu zmiennych. Najwięcej za ubezpieczenie OC zapłacą świeżo upieczeni kierowcy rejestrujący swój pierwszy pojazd.

Obowiązek kierowcy: ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa komunikacyjna. Do jej zakupu zobowiązany jest każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego (nawet nieużywanego). Szczegółowe regulacje dotyczące polisy zawarte są w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Składka wyliczana jest indywidualnie dla każdego kierowcy. Co ważne, polisa przypisana jest do konkretnego pojazdu, nie osoby.

Chcesz zaoszczędzić, odkładając zakup polisy? Lepiej zastanów się dwa razy! UFG zajmuje się między innymi weryfikacją nieubezpieczonych pojazdów i nakładaniem na ich właścicieli kar finansowych. Już jednodniowa zwłoka może Cię słono kosztować.

Jak zaoszczędzić?

W przypadku OC drożej nie znaczy lepiej. Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, zapoznaj się z innymi ofertami. W sieci znajdziesz proste w obsłudze porównywarki, dzięki którym sprawnie obliczysz wysokość składki i porównasz ze sobą oferty czołowych towarzystw. Popularnym sposobem na obniżenie kosztów związanych z ubezpieczeniem swojego pierwszego samochodu jest ustanowienie współwłasności z bardziej doświadczonym kierowcą mającym na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę.

 

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Jak odkamienić własny ekspres do kawy?

Read Next

Czy warzywa i owoce są ważne w codziennej diecie?

ital-system.pl polska.pl i-ta-events.com