(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wygodny i komfortowy strój jeźdźca konnego

Decydując się na uczestniczenie w lekcjach jazdy konnej większość z nas myśli przede wszystkim o kontakcie z naturą, poznaniu zwyczajów koni, możliwości poznania osób o podobnych zainteresowaniach. Jazda konna to jednak znacznie więcej – specjaliści od hippiki podkreślają, jak pozytywnie jazda konna może wpływać na nasz organizm!

Jak przygotować się do jazdy konnej?

Podczas pierwszych lekcji jazdy konnej instruktor przede wszystkim pokaże nam, jak profesjonalnie czyścić i siodłać konia, zaznajomi nas ze stajnią. Pierwsze jazdy polegają przede wszystkim na techniczne wsiadania na konia, poruszania się w siodle, odpowiedniej pozycji. Regularna jazda konna pozytywnie wpłynie na nasza sylwetkę: w ten sposób nie tylko skutecznie wzmacniamy mięśnie grzbietu, ale również poprawiamy poczucie równowagi. Chcąc komfortowo czuć się w siodle warto postawić na wysokiej jakości ubrania i dodatki. Jakie?

Bryczesy, kask, buty jeździeckie

Jak profesjonalnie podejść do tematu ubioru do jazdy konnej? Podstawą są wygodne buty i spodnie do jazdy konnej. Buty powinny zakrywać kostkę i chronić ją przed ewentualnymi otarciami czy uderzeniami. Najlepszym rozwiązaniem są sztyblety skórzane. W przypadku spodni jeźdźcy wykorzystują bryczesy – bryczesy tworzone są z trwałych, ale i przewiewnych materiałów, które pozwalają na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry. Bryczesy dostępne są w wielu opcjach, np. z silikonowymi lejami – silikon pozwala na lepsze utrzymanie się w siodle i zapewnienie komfortu podczas jazdy. Spodnie jeździeckie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Niezbędnym elementem podczas jazdy konnej jest kask jeździecki. Początkowo kaski możemy po prostu wypożyczyć w stadninie. Pamiętajmy o tym, aby kask był zawsze zapięty pod szyją!

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Otwarta, kuchnia nowoczesna

Read Next

Odsetki faktoringowe

https://www.gama-sklep.com.pl/a/55-przedpokoj-styl-skandynawski https://emtec-group.com.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/513-romantyczna-sypialnia