(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wymiana okien w Warszawie – jak się do niej przygotować?

Skoro nadszedł już czas na to, aby wymiana okien w Warszawie się odbyła, to należy się do tego w odpowiedni sposób przygotować. W jaki sposób? Oprócz doboru odpowiednich okien należy wiedzieć o kilku innych, bardzo istotnych sprawach.

Wymiana okien w Warszawie – dlaczego?

Wymiana okien w Warszawie może nastąpić z kilku istotnych powodów. Jednym z czynników przyczyniającym się do wymiany okien jest ich wiek. Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że mają one już “swoje lata”, a na dodatek już na oko idzie ocenić, że ich stan techniczny jest nie najlepszy, to czas wymienić je na nowe. Do wymiany okien na nowe może zmusić nas także ich awaria, pod postacią zbitej szyby lub pękniętej ramy. Czasem wzrastające rachunki za ogrzewanie w sezonie zimowym powinny nas skłonić do tego, aby zbadać szczelność posiadanych okien.

Wymiana okien w Warszawie – demontaż

Wymiana okien w Warszawie składa się z kilku faz. Pierwsza z nich to przywóz nowych okien pod wskazany adres. Druga faza to demontaż starych okien. Przed wstawieniem nowego okna cały wlot okienny powinien zostać bardzo starannie oczyszczony, dzięki czemu będzie można zapewnić stabilność oraz odpowiednie podparcie nowej stolarce okiennej. Zawsze trzeba pamiętać o tym, że pomiędzy samą ramą okienną a murem musi pozostać od 1,5 cm do 2cm luzu. Okno nigdy nie może być tak idealnych wymiarów, jak wloty okienne. Biorąc miarę na nowe okna zawsze trzeba pamiętać, że trzeba odjąć od całości po każdej stronie po trzy lub nawet cztery cm mniej. 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Nowoczesne fotele ogrodowe

Read Next

Dobrze urządzona kuchnia z czarnym blatem