(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Co to jest lifting HIFU? Gdzie można go wykonać?

W ostatnim czasie lifting HIFU bije rekordy popularności. Znajdziemy go w ofertach wielu klinik medycyny estetycznej. Zabieg ten wyróżnia się wysoką skutecznością i trwałością efektów. Już po jednej sesji można uzyskać pożądane rezultaty i to bez konieczności przechodzenia przez długotrwałą rekonwalescencję. Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na lifting HIFU? Podpowiadamy.

Technologia HIFU – co warto o niej wiedzieć?

HIFU to skrót od angielskich słów High-intensity focused ultrasound, czyli fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Działanie zabiegu opiera się przede wszystkim na stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Lifting HIFU charakteryzuje się bardzo głębokim działaniem. Ultradźwięki docierają aż do 3 warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Dzięki temu można uzyskać naprawdę wyraźne i trwałe rezultaty.

Jak wyjaśniają eksperci z Kiniki La Perla Wilcza w Warszawie, celem zabiegów HIFU jest wygładzenie i poprawa napięcia skóry oraz redukcja zmarszczek. Co ciekawe, ultradźwięki o wysokiej częstotliwości można też zastosować na pozostałych częściach ciała w celu zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej i zniwelowania wiotkości skóry. Chociaż lifting HIFU działa głęboko, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka, dlatego rekonwalescencja nie jest potrzebna. 

Na czym polega lifting HIFU?

W trakcie liftingu HIFU dochodzi do dwóch zjawisk: termicznego i mechanicznego. Pod wpływem działania ultradźwięków temperatura w tkance wzrasta do 60-70°C, czego efektem jest koagulacja. Umożliwia to poprawę napięcia skóry. Zjawisko mechaniczne polega na wytworzeniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórek, powodując wzrost ciśnienia i w konsekwencji niszcząc ich strukturę. W ten sposób można zredukować tkankę tłuszczową.

Pierwsze efekty liftingu HIFU można zauważyć już bezpośrednio po zabiegu. Proces tworzenia się kolagenu i regeneracja skóry trwa jednak dłużej, od 3 do 6 miesięcy, dlatego dopiero po tym czasie można mówić o ostatecznych rezultatach. W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać zadowalające i długotrwałe efekty. W razie potrzeby można powtórzyć terapię po upływie kilku miesięcy. O liczbie oraz częstotliwości zabiegów decyduje lekarz na podstawie indywidualnej reakcji skóry Pacjenta na działanie ultradźwięków oraz w zależności od użytego sprzętu.

Dokąd iść na zabieg HIFU?

Lifting HIFU to zabieg, którego przeprowadzenie wymaga wiedzy i doświadczenia. Wykonany przez niewłaściwą osobę, nieposiadającą odpowiednich kwalifikacji może zdziałać więcej złego niż dobrego. To, że zabieg HIFU uznawany jest za nieinwazyjną terapię, nie oznacza, że może go wykonać każdy, bez wcześniejszego przygotowania. 

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i naprawdę świetnych efektach, wybierz się na lifting ultradźwiękowy do kliniki medycyny estetycznej cieszącej się dobrymi opiniami. Zabieg powinien zostać wykonany przez lekarza po przeprowadzeniu wcześniejszej konsultacji z Pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań. Urządzenie powinno posiadać niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, co stanowi zapewnienie, że dany produkt nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

Z zabiegów medycyny estetycznej najlepiej jest korzystać w zaufanych klinikach. Odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Róża Adamczyk

Read Previous

Wybierasz się do Świnoujścia?

Read Next

Czy laserowe usuwanie rozstępów po ciąży jest skuteczne?