(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy laserowe usuwanie rozstępów po ciąży jest skuteczne?

Chcesz się pozbyć rozstępów po ciąży? Sprawdź, jakie efekty możesz osiągnąć, dzięki zabiegowi laserowego usuwania rozstępów.  

Czy laserowe usuwanie rozstępów po ciąży jest skuteczne?

Rozstępy to tak naprawdę podskórne blizny, które powstały na skutek pęknięcia włókien kolagenowych, znajdujących się wewnątrz skóry. Ich pozbycie się może być trudne, jednak nie jest niemożliwe, zwłaszcza z pomocą nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie rozstępów oraz jakich efektów możesz się spodziewać.

Dlaczego powstają rozstępy po ciąży?

Rozstępy to jedna z najczęściej występujących niedoskonałości ciała, szczególnie wśród kobiet. Aż 90% kobiet ma rozstępy po ciąży. Mają one postać wrzecionowatych, równoległych pasków o białym lub czerwonawym zabarwieniu. Ciąża to czas, kiedy występują najbardziej sprzyjające warunki dla rozwoju rozstępów – gwałtownie zmienia się masa ciała i zachodzą zmiany hormonalne. Nieestetyczne prążki najczęściej tworzą się w tym czasie na brzuchu, ale też na pośladkach, udach czy piersiach. Można oczywiście stosować środki zaradcze, takie jak oliwki czy balsamy na rozstępy, ale mimo tego często nie da się uniknąć rozstępów. Na szczęście istnieją skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które sprawiają, że rozstępy stają się mniej widoczne lub nie widać ich wcale.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się tych uciążliwych zmian skórnych. Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Do usuwania rozstępów w Klinice Miracki w Katowicach używany jest m.in. laser Harmony Alma iPixel. Laser ten dzięki metodzie frakcyjnej ablacyjnej dokonuje termicznego zniszczenia komórek leżących w głębszych warstwach skóry. Działanie termiczne powoduje błyskawiczną koagulację białek i odparowanie wody. W tkance powstają tzw. kolumny termiczne, położone jedna obok drugiej, wzdłuż których powstają nowe włókna kolagenowe. Komórki skóry stymulowane są do intensywnej regeneracji, czego efektem jest stopniowy zanik rozstępu. Poprawia się kondycja skóry, która staje się bardziej gęsta, elastyczna, jędrna i napięta.

W leczeniu rozstępów świetnie sprawdzają się tzw. terapie łączone. Jedną z metod wspomagania laserowego usuwania rozstępów jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). Osocze pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta i pobierane jest bezpośrednio przed zabiegiem. Substancja ta wspomaga procesy regeneracyjne w skórze, m.in. zwiększa produkcję kolagenu. W osoczu znajdują się czynniki wzrostu, które działają pobudzająco na komórki skóry. Dzięki temu uszkodzona tkanka w miejscu rozstępu ma szansę na maksymalne zregenerowanie się. Inne zabiegi medycyny estetycznej, które wspomagają działanie laserowego usuwania rozstępów to m.in. stymulatory tkankowe czy karboksyterapia.

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu lasera na rozstępy?

Skuteczność laserowego usuwania rozstępów zależy w dużej mierze od ich wieku i zabarwienia. Początkowo są czerwone, później przybierają białą lub perłową barwę. Laserowe usuwanie rozstępów działa najskuteczniej wtedy, gdy zmiany te mają ciemniejsze zabarwienie. Im szybciej zdecydujemy się na zabieg, tym większa szansa na to, żeby rozstępy stały się niewidoczne.

Laserowe usuwanie rozstępów charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością, nawet w przypadku starych, utrwalonych zmian. Laseroterapia to szybka i skuteczna metoda odnowy skóry. Trzeba jednak mieć na uwadze, że do osiągnięcia optymalnych efektów konieczne będzie wykonanie serii zabiegów. Usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym składa się zwykle z serii 3-5 zabiegów przeprowadzanych co 3-4 tygodnie.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Róża Adamczyk

Read Previous

Co to jest lifting HIFU? Gdzie można go wykonać?

Read Next

Jak odkamienić własny ekspres do kawy?

ko.com gonbleuusa.com endingwisconsin.org