(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Funkcjonalny narożnik na taras

Każdy z nas zasługuje na chwilę odpoczynku. Żyjąc w tak szybkim tempie, nigdy nie będziemy mieli okazji do tego, aby móc odetchnąć. Jeżeli ktoś ma ku temu okazję, powinien odpoczywać na łonie natury, np. na swoim tarasie, ogrodzie. Przydać się może narożnik na taras.

Jaki narożnik na taras wybrać?

Zanim będziemy zastanawiać się nad tym, jaki dokładnie materiał będzie najlepszy, sprawdźmy na co dokładnie możemy sobie pozwolić. Jakie wymiary powinien mieć narożnik, który ma stanąć na tarasie? Warto wybrać dla niego miejsce w samym…narożniku (jak sama nazwa wskazuje), aby móc w sposób funkcjonalny zaaranżować całą przestrzeń. W szczególności, jeżeli jest ona mała. Nie trudno będzie nam wybrać sam narożnik. Gorzej, jeżeli nie zadbamy o pozostawienie swobodnej komunikacji na tarasie, dookoła narożnika. Wtedy nawet najlepszy i najbardziej wygodny mebel nie będzie w stanie nam nic zrekompensować. 

Dobrze wykonany narożnik na świeże powietrze

Narożnik na taras musi być odporny na czynniki zewnętrzne. W szczególności, jeżeli sam taras nie jest miejscem osłoniętym. W tym przypadku najlepszą propozycją wydaje się PCV lub technorattan. Dwa materiały, które poradzą sobie z deszczem, a nawet z wysokimi temperaturami na dworze. Wadą plastiku jest to, że jest to lekki materiał, dlatego przy większych wiatrach, może on zostać “porwany” z tarasu. W przypadku technorattanu sprawa ma się nieco lepiej, ponieważ jest to cięższy materiał,. Do wyboru są różnego rodzaju narożniki na świeże powietrze. 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Nowoczesne zadaszenie tarasu

Read Next

Pomoc drogowa w Krakowie – atuty najlepszych firm