(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nowoczesne zadaszenie tarasu

 

Zadaszenie tarasu to element, o którym warto pamiętać podczas aranżowania przestrzeni wypoczynkowej. Nie tylko ochroni nas ono przed działaniem słońca, ale też znacząco podniesie estetykę otoczenia. Jakie zadaszenie tarasy wybrać i jakie propozycje mają dla nas topowi producenci?

Zadaszenie tarasu w formie nowoczesnej pergoli

Nowoczesne zadaszenie tarasu to dzisiaj przede wszystkim pergole wykonane z trwałych materiałów. Zadaszenie tarasu dostępne u najlepszych producentów to konstrukcje, które wznoszone są modułowo, z pomocą elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Taka konstrukcja nie wymaga kotwienia w betonie, a jej montaż nie jest czasochłonny. Konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę dachową, która pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb miejsca wypoczynkowego. Dach zadaszenia wykonany jest z listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Dzięki temu rozwiązaniu sami decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Dach możemy całkowicie zamknąć – oznacza to, że zacienimy miejsce wypoczynkowe. Konstrukcja dachu nie nagrzewa się, przez co w jej cieniu panuje przyjemny chłód. Zadaszenie tarasu to doskonała opcja, kiedy pragniemy unowocześnić przestrzeń wypoczynkową: konstrukcja ta zaprojektowana została zgodnie z najnowszymi trendami, przez co idealnie wpisuje się w styl minimalistyczny, loftowy.

Zadaszenie tarasu i meble wypoczynkowe

Zadaszenie tarasu doskonale ochroni nas przed silnym słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Warto pamiętać, że taka konstrukcja wpłynie również niebagatelnie na wybrane przez nas meble, znacząco wydłużając ich żywotność oraz chroniąc ich kolor. Zadaszenie tarasowe możemy dodatkowo uzupełnić o elementy takie jak rolety frontowe czy boczne – ich zadaniem jest ochrona przed podmuchami wiatru… jak i spojrzeniami sąsiadów.

 

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

AMINOKWASY od 7 Nutrition

Read Next

Funkcjonalny narożnik na taras