(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak przygotować się do nauki jazdy konnej?

Szukając sportu ogólnorozwojowego warto rozważyć kilka lekcji jazdy konnej w profesjonalnej stadninie. Jazda konna jest sportem, który może stać się pasją na całe życie – mówią eksperci. Jak przygotować się do pierwszych jazd? Czy musimy mieć profesjonalny strój jeździecki?

Znajdź stadninę i instruktora

Pierwszym krokiem do nauki jazdy konnej jest znalezienie odpowiedniej stadniny oferującej naukę w trakcie lekcji z instruktorem. Warto obdzwonić kilka stadnin w okolicy, porównać ceny, opinie. Kiedy już podejmiemy decyzje i umówimy się na pierwsze zajęcia powinniśmy zastanowić się nad tym w jakim stroju stawimy się na padoku.

Jaki strój do jazdy konnej wybrać?

Profesjonalni jeźdźcy przykładają wiele uwagi do stroju jeździeckiego – wynika to przede wszystkim z potrzeby komfortu, wygody, ale i bezpieczeństwa. Podstawą jest zawsze kask, który ochroni naszą głowę w czasie potencjalnego upadku. Wiele kasków posiada niewielkie daszki chroniące przed słońcem. Kaski posiadają regulowane zapięcie, które należy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Podczas pierwszych jazd warto wybrać legginsy, które zapewnią nam wygodę i komfort. Jeśli zdecydujemy się na kontynuowanie jazd warto pomyśleć o spodniach takich jak bryczesy. Bryczesy tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, a dodatkowo zapewniają wygodę ruchu podczas jazdy. Spodnie te nie będą krępować ciała podczas jazdy i zapewnią odpowiednie odprowadzanie wilgoci.

Przygotowując się do jazdy konnej pamiętajmy także o odpowiednich butach. Najlepsze byłyby buty ponad kostkę. Decydując się na profesjonalną jazdę wybierzmy buty do jazdy konnej w formie sztybletów skórzanych lub oficerek (sięgających pod kolano). Wybierając konkretne modele warto wziąć pod uwagę pary wykonane z naturalnej skóry.

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Platformy e-learningowe – czy pozwolą nam zmienić bieg kariery?

Read Next

Rozwód – jak przejść przez ten trudny proces?