(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Platformy e-learningowe – czy pozwolą nam zmienić bieg kariery?

Szukając nowych ścieżek rozwoju i możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych coraz częściej sięgamy po możliwości, jakie dają nam platformy e-learningowe. Szkolenia w formie kursów online to dzisiaj jedna z najchętniej wykorzystywanych form nauki. Czym są platformy i jakie zalety ze sobą niosą?

Platformy e-learningowe na wyciągnięcie ręki

Platformy e-learningowe nie są wynalazkiem nowym – początkowo tworzono je dla studentów uczelni wyższych i uniwersytetów. Na platformach (po zalogowaniu) mogli oni znaleźć materiały naukowe pozostawione przez wykładowców czy też sprawdzić oceny za kolokwia czy egzaminy. Platformy z czasem ewoluowały i wyszły daleko poza bramy uniwersytetów. Dzisiaj mówiąc o platformach online mamy na myśli rozbudowane serwisy oferujące nam wysokiej klasy szkolenia i kursy, najczęściej w formie video – mówią administratorzy platformy cgwisdom.pl. Platformy e-learningowe przyciągają osoby w różnym wieku: mogą być to studenci, ale również osoby już pracujące zawodowo. Na platformach szukają oni kursów związanych z popularnymi kursami komputerowymi, które mogą wykorzystać w swojej pracy. Nauka pozwala na rozszerzenie kompetencji i wnioskowanie o podwyżkę czy poszukiwanie lepszej pracy.

Dlaczego platformy e-learningowe są tak popularne?

Olbrzymia ilość osób zainteresowanych nauką na platformach e-learningowych wynika przede wszystkim z łatwości ich wykorzystania. Nie musimy wychodzić z domu, poświęcać czas na dojazdy, stać w korkach, szukać miejsca parkingowego. Wystarczy otworzyć komputer, zarejestrować się jako użytkownik i wybrać produkt, który nam odpowiada. Wielu użytkowników wspomina również o atrakcyjnych cenach – faktem jest, że na platformach często możemy skorzystać z rabatów i zniżek.

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Rowery elektryczne – co warto wiedzieć przed zakupem?

Read Next

Jak przygotować się do nauki jazdy konnej?