(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rowery elektryczne – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jeszcze kilka lat temu, widok roweru elektrycznego na ulicy budził niemałe zdziwienie. Duży wpływ miała na ten fakt cena zakupu, osiągalna raczej dla naszych lepiej zarabiających, zachodnich sąsiadów. Z czasem, wraz ze spadkiem cen i zwiększeniem dostępności na rynku, elektryki stały się naprawdę popularne. Co powinien wiedzieć nowicjusz zanim kupi swój pierwszy rower?

Rowery elektryczne Kraków – do czego się przydają w mieście

Najczęściej, rowery elektryczne można spotkać na ulicach większych miast. Sprzyja temu fakt, że znaleźć tam można wiele interesujących tras rowerowych. Wycieczka po magicznym Krakowie, będzie czystą przyjemnością, jeśli udamy się na nią rowerem z napędem.

Elektryki wykorzystywane są nie tylko w celach rekreacyjnych. Coraz częściej służą jako sposób dotarcia do pracy i ominięcia korków, lub do transportu towarów. Niezależnie od motywacji, zanim wybierzemy się do sklepu po swój rower, warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy zakupie.

Lokalizacja silnika

Większość rowerów z napędem elektrycznym, ma zamontowany silnik w piaście tylnego lub przedniego koła, ewentualnie rzadziej – centralnie. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy a umiejscowienie napędu przekłada się na komfort jazdy.

Rowery z silnikiem centralnym, z reguły najdroższe, są wskazane do sportowej jazdy. Masa jest w nich równomiernie rozłożona, silnik jest mniej podatny na usterki. Silnik w tylnej piaście oznacza, większe obciążenie na tył podczas jazdy. Napęd będzie jednak ciszej pracował oraz może mieć większy moment obrotowy. Silniki w przedniej piaście umieszczane są najczęściej w rowerach miejskich, czyli nie osiągających dużych prędkości. Zaletą tych, niewątpliwie jest cena- takie modele są najtańsze.

Moc akumulatora – jak to rozszyfrować

Akumulator to inaczej bateria do roweru elektrycznego. Moc akumulatora to kluczowa wartość. Mierzona w watogodzinach, jest jedyną cechą, na podstawie której możemy porównać kilka modeli i wybrać najlepszy dla siebie. Im wyższa podawana przez sprzedawcę wartość, tym większy dystans można przejechać na jednym naładowaniu pojazdu

Jak serwisować rowery elektryczne Kraków i okolice

Dla mieszkańców małopolski, posiadających rowery elektryczne Kraków oferuje wiele punków, w których można liczyć na fachową opiekę serwisową. Rower z napędem, posiada specyficzne wyposażenie: akumulator, sterownik oraz silnik, wymagają regularnych przeglądów. Serwis lub sklep, do którego powinniśmy się regularnie zgłaszać, zadba również o zdiagnozowanie usterek oraz zaproponuje wymianę części na nowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne kraków https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.

Róża Adamczyk

Read Previous

Ogród nowoczesny – jak stworzyć go od podstaw?

Read Next

Platformy e-learningowe – czy pozwolą nam zmienić bieg kariery?