(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ogród nowoczesny – jak stworzyć go od podstaw?

Szukając inspiracji na elegancki ogród warto zwrócić uwagę na propozycje projektantów – ogród nowoczesny stworzymy bez większego trudu dzięki ich pomocy. Wykorzystując eleganckie meble i dodatki zaaranżujemy miejsce, które pozwoli nam wypoczywać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Ogród nowoczesny – jak go stworzyć?

Chcąc zaprojektować ogród nowoczesny przede wszystkim skupmy się na meblach: powinny być one dopasowane do naszych potrzeb, trwałe i eleganckie. Szukając równowagi pomiędzy designem a funkcjonalnością warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe – meble takie są znane w Polsce, teraz jednak producenci oferują je w odświeżonej wersji. Nowoczesne komplety technorattanowe sprawią, że klasyczny ogród zmieni się w ogród nowoczesny. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych tworzyw możemy mieć pewność, że meble takie będą nam towarzyszyć przez szereg lat.

Jak skonstruowane są meble technorattanowe? Ich wierzch pokrywa plecionka syntetyczna, do złudzenia przypominająca naturalny rotang. Tworzywo technorattanowe jest nieporowate – oznacza to, że nie chłonie ono wilgoci, brudu, jest także zabezpieczone przed promieniowaniem UV. Stelaże mebli technorattanowych wykonano z lekkiego aluminium – materiał ten jest malowany proszkowo, co oznacza, że jest on odporny na działanie rdzy.

Ogród nowoczesny – wybieramy parasol ogrodowy!

Elementem, który idealnie uzupełni nasz ogród nowoczesny jest parasol z szeroką czaszą. Parasole ogrodowe konstruowane są w taki sposób, aby skutecznie chronić przed promieniowaniem UV, ale również niespodziewanym deszczem! Parasole posiadają kilka punktów regulacji – oznacza to, że bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Kilka rodzajów podstaw pozwoli osadzić parasol stabilnie na tarasie, w ogrodzie czy na balkonie.

Róża Adamczyk

Read Previous

Bujak ogrodowy – nietuzinkowy mebel w ogrodzie

Read Next

Rowery elektryczne – co warto wiedzieć przed zakupem?