(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kawy BIO – energia na cały dzień

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jedni doceniają ją za dużą zawartość kofeiny, a co za tym idzie pobudzające właściwości, inni delektują się, podziwiając jej aromat i smak. Tak czy inaczej, nie wyobrażamy sobie rozpoczęcia bez niej dnia. Co sprawia ze tak kochamy czarny napój? 

Kawa BIO – jak powstaje?

Kawa powstaje z ziaren drzewa, które nazywamy kakaowcem. Jego ziarna są poddawane wielu procesom, przede wszystkim suszeniu.  Pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się dopiero około XVI wieku.  Na naszym kontynencie jest wiec spożywana stosunkowo niedługo. Obecnie kawy BIO dostępne są w różnych postaciach: ziarnach niepalonych („zielona”) w ziarnach, palonych, mielona lub rozpuszczalna. Każdy z tych rodzajów ma swoich zwolenników i przeciwników. Kawa rozpuszczalna jest najprostsza i najszybsza w przygotowaniu jednak procesy, które nadają jej taką formę, pozbawiają jej sporej ilości składników odżywczych. Prawdziwi puryści uznają jedynie kawę ziarnistą, którą mielą bezpośrednio przed zaparzeniem. Pozwala to uzyskać najbogatszy bukiet aromatyczny i smakowy. Kompromisem w tym wypadku może być dostępna w sklepach kawa mielona, która jest już wcześniej przygotowywana do bezpośredniego parzenia. Najzdrowsza natomiast jest kawa zielona, która posiada najwięcej korzystnych dla organizmu składników, ponieważ jej ziarna nie są praktycznie przetwarzane. Niezależnie od wyboru napój ten korzystnie wpływa na zdrowie, opóźniając procesy starzenia, polepszając koncentrację i pamięć oraz przyśpieszając metabolizm.

Ekologiczne kawy – oferta Bio-sklep24

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór kaw różnego pochodzenia. Bio sklep dba, aby wszystkie produkty dostępne dla Ciebie były najwyższej jakości i w pełni ekologiczne. Spróbuj przysmaków pochodzących z całego świata i daj się oczarować bogactwu smaków i aromatów bez wychodzenia z domu, dzięki wygodnej formie złożenia zamówienia. Zaufaj nam i postaw na zdrowe odżywianie – Bio-sklep24.

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Zestaw ogrodowy z parasolem o ruchomej czaszy

Read Next

Modna i nowoczesna kuchnia