(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rodzaje depilacji

depilacja laserowa, depilacja laserem

Kiedy myśli się o słowie depilacja to pierwsze co przychodzi na myśl to używanie golarek, ciągnących depilatorów czy rozgrzewanie i odrywanie wosku. Fakt, to bardzo popularne metody lecz każda z nich niesie za sobą sporo mankamentów takich jak ból, przetarcia, podrażnienia, chwilami niepewność i utrata sporej ilości czasu. Innym przykładem jest depilacja laserowa, która zadba o to, aby po przeprowadzonej serii zabiegów raz na zawsze uporać się z problemem odrastających włosów.

 

Depilacja laserowa krok po kroku

Na samym początku, po decyzji o chęci odbycia depilacji laserowej należy wybrać salon. Po jego wyborze następuje:

-Wizyta kontrola; w niej można spodziewać się kilku pytań kwalifikujących daną osobę do przeprowadzania zabiegu. Są to między innymi choroby, obecność ciąży czy też przyjmowane leki. Po pozytywnym przejściu weryfikacji umawia się na serie zabiegów, które oddalone są od siebie o około miesiąc.

-Zarówno przed jak i po zabiegu trzeba przestrzegać określonych zasad. Przede wszystkim depilacja laserowa może podrażnić skórę, dlatego aby zmniejszyć jej obciążenie warto jest stosować protekcję i unikać stosowania peelingów i kremów złuszczających naskórek. Dodatkowo zabroniona jest ekspozycja na promieniowanie słoneczne – w przypadku konieczności wyjścia na słońce należy smarować kremem z wysokim filtrem UV miejsca po/przed depilacją laserową.

 

Zobacz: Depilacja.pl

 

-Zabieg z reguły jest bezbolesny – niektórzy mogą czasem odczuwać pieczenie. Trwa od z reguły kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut w zależności od wielkości partii ulegającej depilacji. Laser emitując wiązkę światła natrafia na barwniki skóry, które się nagrzewają. To tak zwana melanina, której nagrzanie doprowadza do zniszczenia struktur włosa odpowiedzialnych za ich cykliczne wytwarzanie. To cebulki włosowe będące kluczowym celem całego zabiegu.

 

Salony depilacja.pl

Depilacja.pl to salony, które stanowią sieć obiektów depilacyjnych w całym kraju. Stąd osoba mieszkająca w dużym mieście zawsze będzie miała dostęp do sprawdzonego salonu charakteryzującego się samymi dobrymi opiniami.

 

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Światła do jazdy dziennej, czy można sobie takie zainstalować?

Read Next

Imponująco zasobna w innowacyjne rozwiązania hurtownia satelitarna