(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rozliczenie podatku z Niemiec – garść praktycznych informacji

Mimo tego, że największa fala emigracyjna jest już za nami, wciąż pokaźna grupa Polaków szuka swojego szczęścia za granicą. W czołówce krajów przyciągających corocznie ogromną liczbę imigrantów są Niemcy. Każda osoba podejmująca legalną pracę u zachodniego sąsiada zobowiązana jest złożyć deklarację podatkową. Jak należy rozliczyć się z niemieckim fiskusem, mieszkając w Polsce? Sprawdź nasze rady!

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce może być proste!

Bariera językowa powodująca stres, nierozumienie dokumentów i odległość nie muszą już być czynnikami utrudniającymi Ci złożenie deklaracji podatkowej. Wszystkie formalności możesz załatwić w Polsce! Na polskim rynku z powodzeniem działają biura podatkowe oferujące rozliczenie podatku z Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej. Doświadczeni księgowi wyspecjalizowani w międzynarodowym prawie podatkowym udzielą Ci wszystkich informacji, pomogą skompletować dokumenty i będą pośredniczyć w kontaktach z zagranicznymi urzędami.

Przede wszystkim: dokumenty

Każda osoba pracująca za granicą powinna gromadzić wszystkie pisma otrzymane od pracodawcy. Do rozliczenia się potrzebne będą również wystawiane przez urząd skarbowy w Polsce zaświadczenia EU/EWR i UE/EOG. Polacy pracujący w Niemczech mogą skorzystać z dodatkowych ulg, takich jak Werbungskosten (koszty uzyskania dochodu), Sonderausgaben (szczególne wydatki), Vorsorgeaufwendungen (wydatki na zabezpieczenie) czy Außergewöhnliche Belastungen, czyli nadzwyczajne obciążenia. Aby ubiegać się o ulgi, należy poszerzyć dokumentację o dodatkowe druki (na przykład rachunki za paliwo, bilety, zaświadczenie z uczelni czy pisma sądowe).

Róża Adamczyk

Read Previous

Praktyczne podejście do prania

Read Next

Salon w stylu mid century modern – wybieramy narożnik

i-ta-events.com asolutions.com.pl ko.com