(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Salon w stylu mid century modern – wybieramy narożnik

Decydując się na narożnik w salonie stawiamy przede wszystkim na wygodę i komfort, nie tylko nasz, ale i innych domowników. Obecnie w sklepach meblowych znajdziemy szeroki wybór pięknych narożników, zarówno rozkładanych, jak i klasycznych, które pozwolą nam zaaranżować nietuzinkowe pomieszczenie. Jednym z ciekawszych trendów jest styl mid century modern. Czym się charakteryzuje i jak zmieni nasze wnętrze?

Mid century modern – powojenny szyk

Styl mid century modern opisano po raz pierwszy w latach 80. XX wieku i określono nim styl architektoniczny obecny od końca 1945 roku aż po lata 60. XX wieku. Obejmował on elementy o mniejszej ilości zdobień i prostszych liniach, które miały być przede wszystkim funkcjonalne i niedrogie, co jednak nie wykluczało elegancji. Dzisiaj styl mid century modern to przede wszystkim stylizowane meble, takie jak narożniki czy fotele, które świetnie sprawdzą się w stylizowanych salonach.

Narożnik w stylu mid century modern to klasyczny mebel wypoczynkowy o prostych, geometrycznych kształtach, który będzie punktem centralnym każdego salonu. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć narożnik może być utrzymany w stonowanych kolorach lub też być tapicerowany kolorem kontrastowym do kolorystyki reszty pomieszczenia. Dobrym pomysłem są dwa meble obok siebie narożnik i fotel i ustawienie pomiędzy nimi niskiego i dużego stolika kawowego z drewna lub jego imitacji.

Funkcjonalny narożnik rozkładany – dodatkowe łóżko

Narożnik to mebel, który może służyć nam nie tylko w ciągu dnia. Szukając dodatkowe miejsca do spania dla gości warto zdecydować się na narożnik rozkładany, który pozwoli na stworzenie łóżka w salonie. Narożnik taki zazwyczaj posiada również wewnętrzne komory, w których bez trudu możemy przechowywać pościel.

Róża Adamczyk

Read Previous

Rozliczenie podatku z Niemiec – garść praktycznych informacji

Read Next

Stroje kąpielowe dwuczęściowe – jak je wybierać?

https://hanza.edu.pl/komu-wlasciciwe-sluza-czapsy/ http://researchmarket24.com/termobuty-do-jazdy-konnej-czyli-wybieramy-wlasciwie-obuwie/ https://labels2017.org/stroj-dla-jezdzca-bryczesy-damskie-kask-buty/