(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Styl skandynawski ciągle w modzie!

Styl skandynawski zawitał do Polski ponad dekadę temu, jednak do dzisiaj jest to jedna z najchętniej wykorzystywanych propozycji na aranżację wnętrz domowych. Styl skandynawski łączy harmonię, elegancję i wysoką funkcjonalność zastosowanych elementów. Jak zaaranżować dane wnętrze w stylistyce skandynawskiej?

Skandynawski salon – postaw na komfort!

Salon w stylu skandynawskim zachęca do odpoczynku, pozwala na wyciszenie i relaks. Miejsce takie dostosowane jest do potrzeb użytkowników. Kluczowe są odpowiednie meble wypoczynkowe, ale też skandynawskie meble do salonu. W rozbudowanych kolekcjach meblowych znaleźć można zarówno duże szafy, komody, stoły i stoliki, regały, półki. Wybór jest naprawdę szeroki! Warto wybrać meble, które nie tylko zachwycają elegancją, ale też takie, które zapewnią odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Meble w stylu skandynawskim tworzone są z trwałych płyt meblowych, które okrywa się laminatami imitującymi naturalne drewno. Deski meblowe są trwałe, odporne na odkształcenia, ścieranie. Takie meble z pewnością podniosą estetykę otoczenia i sprawią, że każda chwila w salonie będzie wyjątkowa.

Skandynawska kuchnia – jak ją zaaranżować?

Również domowa kuchnia może być zaaranżowana w stylistyce skandynawskiej. Najczęściej wykorzystywana kolorystyka to biel, która łączona jest z dekorami imitującymi drewno lub też z naturalnym, litym drewnem. Kuchnia skandynawska to przestrzeń prosta, ale nie nudna. Jasne meble kuchenne powinny być zestawione z mocnymi elementami kolorystycznymi, np. czarnymi uchwytami. Dobrym pomysłem jest też wprowadzenie do wnętrza elementów, które nadadzą mu przytulności: zdobionych pojemników do przechowywania produktów suchych, stylizowanych sprzętów AGD.

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Giełda DBK – używane naczepy i przyczepy na każdą kieszeń

Read Next

Kiedy można rozpoczać likwidację szkody pożarowej?