(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

W poszukiwaniu metod na zwalczanie tkanki tłuszczowej

Nadmiar tkanki tłuszczowej to poważny problem: nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Osoby cierpiące z powodu nadmiernej wagi doskonale wiedzą, jak trudno jest poradzić sobie nie tylko z nadprogramowymi kilogramami, ale też z tkanką tłuszczową. Czy istnieją sprawdzone, bezpieczne i skuteczne metody medyczne na walkę z tkanką tłuszczową? Zdecydowanie tak.

Kriolipoliza – czym jest i kto może ją stosować?

Wśród najpopularniejszych zabiegów związanych z usuwaniem tkanki tłuszczowej wymienia się kriolipolizę. Zabieg ten wykorzystuje niskie temperatury, które skutecznie niszczą komórki tłuszczowe. Zabieg taki jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, a jego efekty pozytywnie nas zaskoczą. Kto może wykonać zabieg kriolipolizy? Zabiegi takie dedykowane są osobom z niewielką nadwagą, w przypadku których możliwe jest dokładne działanie w danym obrębie skóry. Zabiegi nie są zalecane kobietom w czasie ciąży i karmienia.

Jak działa kriolipoliza?

Wśród najchętniej wybieranych zabiegów wymienia się takie jak kriolipoliza Cool Tech. Jest to zabieg nie wymagający specjalnych przygotować. Specjalista wraz z pacjentem omawiają proces leczenia oraz oczekiwane efekty, kolejno specjalna głowica urządzenia zostaje przyłożona do skóry. Głowica zasysa wybrany fragment skóry i oddziałuje na niż niskimi temperaturami. W wyniki wychłodzenia niszczone są komórki tłuszczowe, które później wydalane są przez układ limfatyczny. Warto wiedzieć, że kriolipoliza działa wyłącznie w obrębie komórek tłuszczowych – niskie temperatury nie mają wpływu na okalające tkanki czy naczynia krwionośne.

Ile trwa zabieg kriolipolizy? Jedno przyłożenie głowicy i zassanie skóry to około 30-40 minut. Ilość przyłożeń głowicy podczas jednego spotkania z lekarzem zależy od indywidualnych potrzeb i wskazań. Ile zabiegów wykonać? To także zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Może okazać się, że już po jednym zabiegu efekty są tak zadowalające, że nie ma potrzeby powtarzania.

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Rozwód – jak przejść przez ten trudny proces?

Read Next

Dźwigary betonowe sprężone – co trzeba o nich wiedzieć

thtexaswish.org skf.org hesterbeergals.com