(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dźwigary betonowe sprężone – co trzeba o nich wiedzieć

Stal i beton są podstawowymi materiałami, które od wielu lat wykorzystywane są w budownictwie. W dużej mierze to właśnie po połączeniu tych dwóch materiałów, można uzyskać bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcję.

Niezawodne elementy stalowe i betonowe

W dzisiejszych czasach w branży budowlanej kładzie się duży nacisk nie tylko na wysoką jakość stawianych konstrukcji, ale również na czas realizacji poszczególnych zleceń. Między innymi dlatego też z roku na rok coraz większą popularność zyskują dźwigary betonowe sprężone.

Głównym zadaniem dźwigarów jak sama nazwa wskazuje jest dźwiganie olbrzymich ciężarów, z którymi nie poradzą sobie konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. W chwili obecnej materiały tego typu odgrywają kluczową rolę przy konstrukcji obszernych dachów i stropów o dużych powierzchniach.

Dźwigary betonowe sprężone zaprojektowane są głównie do stawiania budynków magazynowych, produkcyjnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Ich olbrzymi potencjał coraz częściej doceniony jest także w budynkach mieszkalnych.

Jakie są rodzaje dźwigarów betonowych sprężonych?

Producenci dzięki nowoczesnym technologiom są w stanie przygotować dźwigary betonowe sprężone, które mają nawet kilkadziesiąt metrów długości i kilka metrów wysokości. Przy wielu konstrukcjach dźwigary mogą ważyć nawet kilkadziesiąt ton, dlatego też przy ich transporcie i montażu wymagana jest obecność ciężkiego sprzętu.

Jeżeli chodzi o sam przekrój to, dźwigary betonowe sprężone mogą być nie tylko prostokątne, ale również mogą posiadać formę zbliżoną do dwuteowników. Wszystkie poszczególne elementy dźwigarów betonowych dobierane są indywidualnie do wymogów i potrzeb danego inwestora. W chwili obecnej możemy wyróżnić przede wszystkim dźwigary sprężone jednospadowe i dwuspadowe.

Dźwigary na indywidualne zamówienie

Większe konstrukcje przemysłowe charakteryzują się zazwyczaj bardzo nietypowymi rozmiarami, dlatego też producenci oferują dźwigary betonowe na wymiar. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Projektowanie nawet bardzo skomplikowanych prefabrykatów wbrew pozorom nie jest wcale trudnym zadaniem, dlatego też tego typu rozwiązanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzięki produkcji na wymiar, inwestorzy są w stanie otrzymać taki produkt, który przewidział architekt danego budynku. W dużej mierze to właśnie możliwość wyprodukowania nawet bardzo nietypowych dźwigarów sprawia, że w dzisiejszych czasach cieszą się one tak dużym zainteresowaniem i tak wiele firm korzysta z ich olbrzymiego potencjału.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/.

Róża Adamczyk

Read Previous

W poszukiwaniu metod na zwalczanie tkanki tłuszczowej

Read Next

Wanna czy prysznic?