(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wanna czy prysznic?

Urządzając mieszkanie wiele osób zastanawia się, co właściwie wybrać – prysznic czy wannę? Oba rozwiązania mają szereg zalet i wad. Ciężko jest stwierdzić jednoznacznie, która opcja jest najlepsza. Czym się od siebie różnią? Co jest lepsze i dlaczego jest lepsze?

Wanna

Wanna pozwala na swobodne zanurzenie się w wodzie i relaks w cieple. W ten sposób można doskonale rozluźnić mięśnie i wyciszyć się. Wanny prostokątne są długie i pozwalają na wyprostowanie zmęczonych nóg. To świetna forma relaksu, która szczególnie sprawdza się przed snem.

Do wanny można wlać olejki zapachowe, płyn do kąpieli czy nawet sól. Bez trudu można też kupić specjalne musujące kule. W miarę rozpuszczania się, uwalnia liczne bąbelki, które stają się pianą. Dzięki niej kąpiel w prostokątnej wannie jest jeszcze bardziej przyjemna.

Kąpiele w wannie szczególnie uwielbiają dzieci, które mają okazję pochlapać i pobawić się zabawkami w wodzie. To wyjątkowa przyjemność, której prysznic z niskim brodzikiem nie daje. Warto też pamiętać, że większość małych dzieci boi się wody wypływającej z prysznicowej słuchawki. Wanny prostokątne można, więc po prostu napełnić nalewając wody z kranu.

Prysznic

Mycie się w nim jest mniej komfortowe niż kąpiel w prostokątnej wannie. Wynika to z faktu, że nie w prysznicowym brodziku nie można usiąść ani położyć się. Z drugiej strony, strumienie wody wypływające ze słuchawki mogą mieć działanie podobne do masażu.

Prysznic pozwala na szybkie wykonanie czynności higienicznych, ale bez zużywania dużej ilości wody. Pod prysznicem można wykąpać się szybko i skutecznie. W grę nie wchodzi za to używanie płynu do kąpieli czy soli. Prysznic nie ma, więc takich własności relaksacyjnych, jak kąpiel w wannie.

Zużycie wody

Powszechnie uważa się, że zażywanie prysznicu jest bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku niż kąpiel w wannie. Chodzi o ilość zużytej wody oraz energię potrzebną do jej ogrzania. Trzeba jednak pamiętać, że jest to sprawa bardzo dyskusyjna.

Myjąc się długo pod prysznicem można zużyć dużo więcej wody niż kąpiąc się w wannie wypełnionej wodą jedynie do połowy. Warto, więc myśleć niezależnie i zastanowić się nad tym, jaką formę utrzymywania higieny preferujesz i które z urządzeń będzie najbardziej odpowiadało Twoim potrzebom.

Trzeba też pamiętać o tym, że wanny prostokątne zajmują dużo więcej miejsca niż przeciętne kabiny prysznicowe. Mogą one, więc nie zmieścić się w mniejszych łazienkach. Może się okazać, że metraż ostatecznie zdecyduje o wyborze pomiędzy prysznicem a wanną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Róża Adamczyk

Read Previous

Dźwigary betonowe sprężone – co trzeba o nich wiedzieć

Read Next

Piękne paznokcie dzięki metodzie żelowej

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ -escobar.com zobacz