(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Załóż bloga i odnieś sukces w sieci!

Blogowanie stało się całkiem intratnym zajęciem w ostatnich latach – oczywiście, o ile tylko mamy ciekawy pomysł na siebie i na treści, które chcemy prezentować. Sieć jest niezwykle pojemną przestrzenią, warto więc wykorzystać możliwości, jakie nam daje. Mając ciekawy pomysł na bloga warto zastanowić się, w jaki sposób prowadzić go profesjonalnie i jak go uruchomić!

Treść – pomysł i forma

Aby blog odniósł sukces najważniejsza jest treść. Warto znaleźć tematykę czy niszę, w której czujemy się dobrze i dzielić się naszą wiedzą czy zainteresowaniami. Pamiętajmy: blog prowadzony w sposób merytoryczny, okraszony dobrej jakości zdjęciami zawsze wybroni się sam!

Szanuj swoich czytelników!

Jedną ze składowych sukcesu bloga jest poszanowanie naszych czytelników i odwiedzających. Warto zaplanować, jak często dodawać będziemy nowe wpisy i trzymać się tego grafiku sztywno. Dobrym pomysłem może być przygotowanie kilku lub kilkunastu wpisów do przodu, aby nie musieć martwić się nimi w przyszłości i skupić na innych aspektach prowadzenia bloga. Poszanowanie czytelników to również interakcje – bądźmy aktywny w rozmowach w komentarzach, nawiązujmy znajomości. Pamiętajmy, że poszanowanie czytelników to również trzymanie dyscypliny na naszej witrynie – nie dopuszczajmy do hejtu czy atakowania kogokolwiek, nadzorujmy dyskusje.

O czym pamiętać zakładając bloga?

Chcąc blogować „na poważnie” przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim zapleczu i hostingu – hosting to usługa udostępniania miejsca na pracujących cały czas serwerach. Decydując się na hosting WordPress zwracajmy uwagę na konkretne parametry danych ofert dostawców. To, co jest dla nas ważne to oczywiście transfer, ale i pojemność serwerów, współczynnik uptime, szybkość łącza, transfer, limit powierzchni dyskowej. Niezwykle ważne jest również to, czy jako użytkownicy konkretnego hostingu możemy korzystać z pomocy technicznej!

 

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Odsetki faktoringowe

Read Next

Nowoczesne fotele ogrodowe