(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zastosowanie czujników widełkowych

 

Pakowanie i etykietowanie produktów w odpowiedni sposób pozwala na optymalizację pracy zarówno w przedsiębiorstwie, jak i w późniejszym transporcie. Do skutecznego działania potrzebne jest jednak również urządzenie, które odczyta informacje zawarte w nadruku. Muszą być to często wyspecjalizowane czujniki widełkowe, bo nadruk nie jest widoczny gołym okiem.

Mechanizm działania czynników widełkowych

Najważniejszą cechą mechanizmu charakterystycznego dla czujników widełkowych jest to, że zawierają w sobie zarówno nadajnik, jak i odbiornik. Dzięki temu jedno urządzenie spełnia dwie ważne funkcje. Nazwa urządzenia wzięła się od wyglądu obudowy czujnika, która przypomina małe widełki. Dzięki temu mogą pracować skutecznie i szybko. Niezwykle ważne jest to, że czujniki optyczne odczytują nie tylko dane zawarte w widzialnym nadruku, ale również te wykonane w technologii, która wymaga do odczytania światła o odpowiedniej długości – najczęściej UV.

Zasada działania czujników tego typu przypomina nieco bariery świetlne, jednak ich praca wymaga bliższego kontaktu ze skanowanym obiektem. Precyzyjna wiązka światła generowana przez nadajnik wykrywa nawet najmniejsze różnice w tłumieniu światła na skanowanym obiekcie. Dzięki temu czujniki widełkowe są skuteczne w wielu przypadkach. Co istotne charakteryzują się one różnorodnością gdy chodzi o budowę i szerokość. Dzięki temu znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach.

Gdzie znajdą zastosowanie czujniki widełkowe?

Najważniejszymi miejscami, gdzie czujniki widełkowe się sprawdzą są przestrzenie magazynowe. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest odczytywanie etykiet czujnik znacząco przyspieszy pracę. Dotyczy to szczególnie ewidencjonowania materiałów, które nie mogą być oznaczane widoczną gołym okiem etykietą. Wszędzie tam, gdzie nadruk musi być wykonany w technologii, która wymaga do odczytu lamp UV czujniki tego typu sprawdzą się idealnie. Niezależnie od tego, jaka gałąź gospodarki wymaga ich używania przy pracy.

Korzyści z pracy z użyciem czujników widełkowych dla przedsiębiorstwa

Wspomniane zostało, że sposób pracy czujników widełkowych jest podobny do barier świetlnych, jednak jest dużo bardziej precyzyjny. Przede wszystkim różne typy budowy tych urządzeń, sprawiają, że można je idealnie dopasować do oferowanych produktów. Zogniskowana wiązka działa lepiej na małe obiekty niż rozproszony laser z barier świetlnych. Dzięki temu praca w obszarze ewidencji i magazynu idzie szybciej. W konsekwencji przynosi to przedsiębiorstwu wymierne zyski.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://sensor24h.pl/czujniki-widelkowe/.

Róża Adamczyk

Read Previous

Korzyści z używania donic Lechuza

Read Next

Piżamy damskie – jaki materiał wybrać?

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ zobacz dopediu.com