(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Piżamy damskie – jaki materiał wybrać?

 

Strój nocny odgrywa niezwykle ważną rolę w kwestii jakości oraz komfortu wypoczynku. Z tego względu zawsze warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane piżamy damskie oraz inne elementy garderoby, którą zakładamy do łóżka.

Piżama z bawełny – jakie ma zalety?

Najlepszym wyborem wydaje się piżama damska z bawełny, szczególnie jeżeli jest to materiał organiczny, czyli produkowany z troską o naszą planetę. Do wytworzenia strojów z bawełny organicznej bowiem zużywa się znacznie mniej wody, niż w przypadku ubrań z innych materiałów. Jakie zalety posiada bawełna?

Przede wszystkim daje niezwykły komfort termiczny, co jest bardzo ważne w nocy. W lecie, kiedy się pocimy, zwykle również się wybudzamy, ponieważ jest nam nieprzyjemnie. Bawełna eliminuje ten problem, ponieważ doskonale wchłania wilgoć, ale także odprowadza ją. Takie piżamy damskie pozwolą spać przez całą noc bez nieplanowanych pobudek.

Jedwab – wygoda i troska o urodę

Trudno o milszy w dotyku materiał na piżamy damskie jak prawdziwy jedwab. Jest on niezwykle miękki i dlatego odpoczynek nocny będzie w nim bardzo komfortowy, ale to nie jedyna zaleta jedwabiu. Jest on naturalnym tworzywem, a więc jego struktura jest niezwykle przyjazna naszej skórze. Doskonale nadaje się więc dla alergików.

Piżama z jedwabiu będzie dbała także o urodę pań, ponieważ materiał ten jest tak delikatny, że nie powoduje zagnieceń na skórze. To zaś sprawi, że w nocy, bez żadnego wysiłku można zapobiegać zmarszczkom na przykład na dekolcie. Białka zawarte w tworzywie jedwabnym mają także działanie kojące i nawilżające skórę. Oczywiście jest to pewna inwestycja, ponieważ jedwab nie należy do tanich, ale zdecydowanie lepiej jest mieć jedną wygodną jedwabną piżamę niż kilka sztucznych ubiorów na noc.

Jakich tworzyw najlepiej unikać w nocy?

Mając na względzie swoją wygodę, najlepiej jest wyeliminować wszelkie materiały sztuczne, na przykład poliester. Dlaczego to najgorszy wybór do nocnego wypoczynku? Takie piżamy w ogóle nie przepuszczają powietrza, co nasila pocenie. Jest to niezwykle niekomfortowe latem, kiedy budzimy się cali mokrzy, ale także zimą.

Wystarczy sobie wyobrazić co się dzieje, kiedy spocimy się, zaś materiał trzyma całą tę wilgoć przy ciele, zamiast ją odprowadzić. Sprawi to, że zaczniemy się trząść z zimna. Sztuczne materiały także bardzo szybko się niszczą pod wpływem prania, więc nie ma sensu w nie inwestować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.

Róża Adamczyk

Read Previous

Zastosowanie czujników widełkowych

Read Next

AMINOKWASY od 7 Nutrition