(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dobrze urządzona kuchnia z czarnym blatem

Kuchnia z czarnym blatem to marzenie wiele osób, które śmiało można zrealizować. Wystarczy dobry plan w głowie i na kartce, a potem można zabrać się do działania. Kuchnia musi być wygodna, funkcjonalna, aby gotowanie stało się dla nas jedną z najprzyjemniejszych czynności.

Kuchnia z czarnym blatem i odpowiednie długości

Kuchnia z czarnym blatem będzie wyglądać imponująco. W szczególności, jeżeli zadbamy o odpowiednie tło dla niej. Przy czym pamiętajmy o tym, że wszystkie blaty, niezależnie od tego w jakim są kolorze, muszą mieć odpowiednie wymiary i muszą zostać wykonane z solidnego materiału. Łączna długość blatów kuchennych powinna wynieść min. 200 cm. Jeżeli ktoś ma większa kuchnię, to jak najbardziej może pozwolić sobie na większe blaty robocze. Główny blat roboczy musi mieć minimum 80 cm. Pamiętajmy o tym, aby po bokach blatu zorganizować miejsce odstawcze, np. na garnki. Długość takiego miejsca powinna wynosić 40 cm.

Szeroka kuchnia z czarnym blatem

Każda kuchnia z czarnym blatem powinna mieć odpowiednią szerokość, dzięki czemu będzie można cieszyć się swobodą komunikacji w takim pomieszczeniu. I tak wąska kuchnia jednorzędowa musi mieć minimum 180 cm szerokości. Jeżeli chodzi o zabudowę dwurzędową to ta szerokość musi wynosić 240 cm szerokości. Nie w każdym miejscu takie wymiary da się zachować. Często mamy do czynienia z kuchniami o nietypowych wymiarach, dlatego czasem pomoc architekta wnętrz jest jak najbardziej wskazana, aby udało się całe pomieszczenie dobrze zaaranżować.

 

Róża Adamczyk

Read Previous

Wymiana okien w Warszawie – jak się do niej przygotować?

Read Next

Oryginalne meble do małej kuchni

https://luxuryartcinema.pl https://www.gama-sklep.com.pl/a/95-piekne-kuchnie https://www.gama-sklep.com.pl/a/234-ciemna-sciana-w-sypialni