(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Klasyczne garnki kuchenne w nowej odsłonie!

Chcąc stale odkrywać nowe, kulinarne lądy w naszej kuchni warto zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem kuchennym, szczególnie nowoczesnymi garnkami. Topowi producenci zaoferują nam dzisiaj nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim: doskonałe technologie, które sprawią, że każda chwila w kuchni będzie czystą przyjemnością. Co warto wiedzieć o nowoczesnych garnkach?

Garnki inne niż wszystkie

Szukając kompletu garnków przede wszystkim musimy zastanowić się jaki będzie dla nas odpowiedni. Istotna jest ilość elementów – niewielkie zestawy, składające się z ok. 6 elementów będą idealne dla singli czy par. Większe komplety sprawdzą się w domach gdzie mieszka kilka osób lub też w kuchniach restauracyjnych. Istotna jest jednak nie ilość, a jakość. Nowoczesne garnki kuchenne powinny być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia – taka właśnie jest stal nierdzewna 18/10. Materiał ten zabezpieczono przed działaniem wilgoci, wysokimi temperaturami, odkształceniami. W przypadku topowych kompletów w dnach garnków umieszczono dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka.

Każdy z garnków posiada pokrywkę wykonaną ze szkła hartowanego – doskonale przylegają one do rantu garnka, są zabezpieczone przed wysokimi temperaturami. Pokrywki uzupełnione są o niewielkie wywietrzniki, które pozwalają na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej.

Patelnie do smażenia wyjątkowych potraw

Elementem, którego nie może zabraknąć w naszych kuchniach jest patelnia. Nowoczesne patelnie projektowane są dzisiaj w taki sposób, aby umożliwiać smażenie na minimalnej ilości tłuszczu. Zastosowanie powłok ceramicznych sprawia także, że minimalizowane jest ryzyko przypalenia potrawy. Każda patelnia posiada wygodną i profilowaną rączkę.

Róża Adamczyk

Read Previous

Stroje kąpielowe dwuczęściowe – jak je wybierać?

Read Next

Bujak ogrodowy – nietuzinkowy mebel w ogrodzie