(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Gdzie pasują panele led

Panele led to nowoczesne i oszczędne oświetlenie. Pierwotnie można było zobaczyć je w budynkach użyteczności publicznej, takich jak otwarta przestrzeń biurowa, szkolny korytarz i galerie handlowe. Z czasem jednak ten rodzaj oświetlenia przeniósł się także do mieszkań. Sprawdź, gdzie najlepiej sprawdzą się ledowe panele.

Piwnica i garaż

Piwnica i garaż to często pomieszczenia o niższym stropie niż mieszkanie. Oświetlenie panelowe sprawdzi się w takich miejscach, ponieważ przylega bezpośrednio do sufitu i jednocześnie może dawać rozproszone światło.

W przypadku takich pomieszczeń trzeba zwracać szczególną uwagę na moc paneli led. Lepiej wybrać takie większe. W przypadku, gdy w garażu jest warsztat, warto trzymać się zasady, że główne oświetlenie LED powinno mieć od 250 do 600 lumenów na m2, zaś lampa nad stołem roboczym nawet 750 do 1000 lumenów na m2.

Na dużą powierzchnię lepiej kupić więcej mniejszych paneli niż kilka dużych. Dzięki temu światło będzie się rozchodzić po całym pomieszczeniu w bardziej naturalny sposób.

Przedpokój

Wąską przestrzeń przedpokoju dobrze oświetlą kwadratowe panele LED. Ledy o zimnej barwie sprawdzą się do pomalowanych na jasno przestrzeni, ponieważ dodatkowo optycznie je powiększą.

Jeśli w przedpokoju znajdują się meble (zwłaszcza ciemne) lepsze będzie ciepłe światło. Moc paneli należy dobierać indywidualnie. Gdy w przedpokoju znajduje się lustro, lepiej kupić mocniejsze światło, by wszystko w nim było dobrze widać.

Panele led w łazience

Podstawowa zasada, która dotyczy oświetlenia w łazience, mówi, że należy do niej wybierać lampy i panele, które posiadają klasę szczelności co najmniej IP44.

Ledowe panele można wtopić w plastikowe panele sufitowe, dzięki czemu będą całkowicie schowane. Sprawdzą się także w przypadku podwieszanych sufitów, które wymagają lekkiego pod względem konstrukcji oświetlenia.

W łazience trzeba zadbać o to, by światło było jasne. Wokół lustra można umieścić dodatkowe oświetlenie punktowe. Dzięki temu codzienne golenie, czy nakładanie makijażu będą prostsze.

Róża Adamczyk

Read Previous

Wynajem samochodów dostawczych przez firmy 

Read Next

Ogrzewacz gazowy na tarasie lub w ogrodzie