(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Rozliczanie czasu pracy kierowców pojazdów ciężarowych

Prowadząc własne biznesy przewozowe kierownicy spotykają się z ogromną ilością warunków i przepisów, które muszą być przestrzegane każdego dnia. Za ich niedotrzymanie grożą słone kary, których żaden przedsiębiorca nie chciałby płacić. Jedną z bardzo odpowiedzialnych i często sprawdzanych rzeczy jest rozliczanie czasu pracy kierowców samochodów ciężarowych. To bardzo restrykcyjny parametr dlatego zarówno przedsiębiorcy jak i kierownicy muszą na niego bardzo uważać. Jak uprościć sobie rozliczanie czasu pracy i nie przekraczając obowiązującego prawa? 

Rozliczanie czasu pracy kierowców z telematyką DBK 

Możliwie najprostsze rozliczanie czasu pracy kierowców jest możliwe pod warunkiem zoptymalizowania technicznego własnej firmy przewozowej. Bardzo wygodnym i przydatnym dodatkiem jest telematyka DBK, która umożliwia bardzo proste rozliczanie czasu pracy dla kierowców floty. Dzięki niej kierowcy uzyskali wsparcie w takich czynnościach jak odczytywanie danych z tachografu, które może być trudne zwłaszcza przy rozpoczynaniu swojej przygody z prowadzeniem samochodów ciężarowych. Aplikacja automatycznie odczytuje wszystkie dane, które natychmiast trafiają do internetowej chmury. Dzięki temu zarówno kierowca jak i kierownik firmy przewozowej nie musi przetrzymywać tak duże ilości papierów w formie fizycznej co jest po prostu wygodne.

Telematyka pomaga również kierowcy w trakcie jego codziennej pracy. Podczas przekraczania granic najróżniejszych państw kierowca musi przestrzegać przepisów panujących w kraju, w którym aktualnie przebywa. Dlatego tutaj automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców również może się przydać – zwłaszcza dlatego, że mandaty wypłacane są zgodnie z prawem panującym w danym kraju. Dlatego przebywając w strefie waluty Euro takie też mandaty musi zapłacić firma przewozowa co dla polaków jest ogromnym kosztem.

Podsumowanie 

Jeżeli chce się ułatwić funkcjonowanie rozliczania czasu pracy kierowców to telematyka jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Pozwala zadbać o najmniejsze szczegóły firmy przewozowej – łącznie z rozliczaniem czasu pracy kierowców.

Róża Adamczyk

Read Previous

Potrzeba korzystania z hurtowni części dla samochodów ciężarowych

Read Next

Autoryzowany serwis samochodów ciężarowych DBK